Přednášející

Alessandro Romano

David Čermák

Ve společnosti Raycom pracuje od roku 2005. Specializuje se na návrhy a řešení pasivních optických sítí. Dále se zabývá problematikou kabelážních systémů, datových center a problematikou strukturované kabeláže datových center.

Ing. Jan Rýznar

Vystudoval FE VUT Brno, v současné době pracuje na funkci ředitele společnosti RPSnet s.r.o., která vlastní jednu z největších bezdrátových sítí v Olomouckém kraji. Navíc se zabývá školící činností v oblasti sítí a telekomunikací a to již více jak 20let. Podporuje střední technické školy v regionu, kde také dodnes působí jako pedagog. Práce je jeho koníčkem.

Ing. Jiří Duchač

Ing. Jiří Duchač - ředitel odboru správy kmitočtového spektra Českého telekomunikačního úřadu

Ing. Martin Horák

Vystudoval ČVUT FEL v Praze, obor Sítě elektronických komunikací. Nyní pracuje ve společnosti OFA s.r.o. na pozici technické podpory v oblasti Ethernetových sítí a pasivních optických sítí s primárním zaměřením na sítě EPON a GPON.

Ing. Martin Novák

Národní manažer Velkoobchodního prodeje společnosti České Radiokomunikace. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a v oblasti telekomunikací se pohybuje 12 let. Působil ve společnostech RadioMobil, Aliatel a GTS.

Ing. Martin Šigut

PODA a.s.

Ing. Mikuláš Labský

Ing. Mikuláš Labský, ředitel úseku Telekomunikační služby společnosti ČD - Telematika, vystudoval Technickou univerzitu v Drážďanech. Více než deset let působil ve společnosti Volný, a.s., ve vysokých technických a produktových pozicích, kde rozvíjel rezidenční a business služby využívající bezdrátové technologie a technologie ADSL a LLU. Svou působnost ve společnosti ČD - Telematika zahájil před třemi lety s cílem rozšířit a upevnit portfolio služeb a posílit obchodní výsledky společnosti na poli telekomunikací.

Ing. Pavel Černý

Vystudoval Fakultu elektrotechnickou na ČVUT v Praze, obor Telekomunikační technika. V současnosti pracuje ve společnosti SITEL v technickém úseku na pozici inženýr optických sítí. Má zkušenosti s výstavbou dálkových optických sítí a překryvných optických sítí pro různé operátory, zabývá se návrhy a výstavbou optických sítí FTTh a FTTb.

Ing. Štěpán Beneš

Vystudoval ZČU - Fakulta aplikovaných věd, obor Distribuované systémy na katedře informatiky a výpočetní techniky. Praxe - programátor, bezpečnost informačních a distribuovaných systémů, od roku 2005 jeden ze zakladatelů ISP Ohře Media s.r.o., po sloučení s GrapeSC pak výkonný ředitel a předseda dozorčí rady GrapeSC, a.s.

Jakub Rejzek

Je zaměstnán ve společnosti ALCOMA od roku 2006 a nyní řídí prodej na tuzemském trhu. Do začátku roku 2012 dokončil přes 3 500 projektů s nasazením RRL spojů. Vzděláním je mikroelektronik, po dokončení studia se dálkově věnoval studiu ekonomie. Před nástupem do pozice obchodního manažera pracoval řadu let na technických pozicích.

Jiří Lešek

Ve společnosti GTS Czech s.r.o. pracuje na pozici Ředitel velkoobchodu národních datových služeb. Své působení v telekomunikacích zahájil ve společnosti Český Telecom v roce 2003. Působil také ve společnosti Vodafone CZ. Datový velkoobchod GTS  chce více otevřít ISP poskytovatelům. Konferenci by rád oživil představením nového  produktu GTS Cloud (ICT), určeného také regionálním poskytovatelům internetu, kterým se ISP odliší od konkurence bez velkého úsilí na implementaci a bez větších nároků na investice.

JUDr. Jan Kolouch, Ph.D.

Vystudoval Policejní akademii ČR v Praze, kde také obhájil doktorskou práci na téma Kyberkriminalita (trestně právní a kriminalistické aspekty). Dlouhodobě působí na Policejní akademii ČR v pozici odborného asistenta na katedře trestního práva a současně je angažován ve sdružení CESNET, z.s.p.o. Těžištěm jeho odborného zájmu je problematika aplikovatelnosti práva a odpovědnosti za protiprávní jednání v kyberprostoru.

Lubomír Švanda

Lubomír Švanda pracuje ve společnosti SITEL, spol. s r.o. od roku 2003. Je projektovým vedoucím v oblasti výstavby a servisu DWDM systémů. Jelikož se v roce 2011 stala společnost distributorem měřících přístrojů světových výrobců, poskytuje telekomunikačním provozovatelům a jejich dodavatelům nově i výrobky a služby technické podpory v oblasti vláknové optiky, monitorovacích systémů, transportních sítí atd. Lubomír Švanda vystudoval Vyšší odbornou školu informačních služeb v Praze. Ovládá aktivně Anglický a Německý jazyk, během své dosavadní praxe získal řadu certifikátů, zejména od výrobců přenosových systémů a strukturované kabeláže. Výsledkem jeho činnosti je dodávka komplexních řašení pro zákazníka od fáze návrhu, přes výstavbu, závěrečné měření a případný havarijní a profylaktický servis. 

Marek Bako

Pracuje jako vedoucí velkoobchodu ve společnosti UPC Česká republika, který se řadí mezi nejvýraznější velkoobchody zabývající se telekomunikačními službami v České republice. Má dlouholeté zkušenosti s prodejem telekomunikačních služeb, a to jak v oblasti péče o business a korporátní klienty, tak i velkoobchodní, což jsou především ISP a operátoři. Po akvizici se společností  Sloane Park se podařilo velkoobchod plně integrovat do společnosti UPC jakož i udržet a dále rozvíjet všechny dodavadní aktivity a většinu zákazníků.

Marek Mikuš

Marek Mikuš - ve společnosti IPEX a.s. působí od roku 1998 a v současné době zastává pozici Vedoucího velkoobchodního prodeje. Pod jeho vedením dosáhlo v roce 2011 velkoobchodní oddělení hranice 200 telekomunikačních partnerů, mezi klienty patří ISP provideři, operátoři, integrátoři a kabelové TV. Po absolvování SPŠ Spojů působil ve společnosti 2N Telekomunikace.

Martin Krug

Martin Krug od roku 1995 pracuje v telekomunikační oblasti. Od roku 1999 se specializuje na bezdrátové technologie, kde od roku 2000 do 2003 působil v customer service support oddělení pro nejmenovanou slovenskou společnost v Kanadě. Od roku 2004 se věnuje konzultační činnosti pro Mikrotik a Cisco. V roce 2007 záskal certifikát MikroTik Certified Trainer a od tohoto období uskutečníl více než 62 školení s více než 370 účastníky.

Martin Pína

Vystudoval bakalářský studijní program na FJFI (Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská) na ČVUT v Praze. Momentálně na volné noze, mj.správnce sítě hanacke.net a lektor Lokální Cisco Akademie při kolejích Strahov. držitel certifikátů: Cisco Certified Academy Instructor, MikroTik Certified Trainer.

Patrick Zandl

Patrick Zandl je český internetový podnikatel, novinář a zakladatel zpravodajského serveru Mobil.cz. Na konci listopadu 1998 stál spolu s Ondřejem Neffem a Ivem Lukačovičem u zrodu protestní akce Internet proti monopolu. Paralelně se věnoval bezdrátovým sítím (WiFi a jiné) a telekomunikacím vůbec – provozuje oborový weblog Marigold. Od listopadu 2008 do června 2012 pracoval jako šéfredaktor internetového časopisu Lupa.cz

Petr Jiran

Ve sdružení NIX.CZ pracuje od roku 2009 jako technický manažer. Jeho náplní je plánování rozvoje, výstavba a dohled infrastruktury tohoto internetového uzlu. Dále se věnuje testování nových technologií (100GE, TRILL, vPC, VPLS, route servery) a spolupráci s organizacemi, jako je RIPE NCC či EURO-IX.

Radek Šmok

Deputy Commercial Director KonekTel, a.s.

Tomáš Zloch

Absolvent Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze, od roku 2010 působí na pozici Solution & Product Manager ve společnosti Huawei Technologies.